HARİKALAR DİYARI PARKI

Ankara Sincan’da toplam 1.320.000 metrekarelik kullanım alanıyla ülkemizin ve tüm Avrupa’nın en büyük parkı olan Harikalar Diyarı, muhteşem görüntüleri, birbirinden renkli masal karakterleri, yeşil alanları ve doğa ile iç içe geçen masal gibi dokusuyla Başkent’in en eğlenceli noktalarından biridir.

Harikalar Diyarı’ın 92 bin metrekarelik bölümünü suni göletler oluşturur. Bu göletlerin içinde aileler su bisikletleriyle gezme imkanı bulur. 650 bin metrekarelik yeşil alan üzerinde yürüyüş yolları vardır. Açık otoparkları, parkın konseptine uygun tasarlanmış yapıları, go-kart, kaykay pisti, model gemi yüzdürme alanı, model araba pisti, halı sahalar, basket sahaları, tenis kortları ile ziyaretçilerini ağırlayan Harikalar Diyarı, Ankara’nın huzur ve eğlenceyi bir arada sunan konsept mekanlarının başında gelmektedir.

Harikalar Diyarı’nda, ister yolculuğunuzu yürüyerek ister trenle yapabilirsiniz. Spor ve hobi alanlarında vakit geçirdikten sonra, 5000 kişilik oturma kapasiteli Nejat Uygur Anfi Tiyatrosu’nda günün kültür etkinliğini izleyebilir ya da piknik alanlarında ailenizle birlikte doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Pikniğinizi üç büyük çadırdan birinde, ya da çardakların altında, barbekü eşliğinde yapabilirsiniz.

5 Ekim 2004 tarihinde faaliyete geçen parkta, adeta bir sahil kasabasında dolaşıyormuş hissi veren ahşap iskeleler, konsepte uygun aydınlatmalar, meydanlar gibi donanımların yanı sıra bir de sosyal ve rekreatif alanlar mevcuttur.

SOSYAL VE REKREATİF ALANLAR

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, sosyal, kültürel, eğitime yönelik ve sportif tüm faaliyetlerin sunulduğu Sincan Aile Yaşam Merkezi, Sosyal Hizmetler Engelliler ve Rehabilitasyon Merkezi ve Hanımlar Lokali, Harikalar Diyarı bünyesinde hizmet vermektedir. Model araba pisti, model gemi ve go-kart alanı rekreatif amaçlı meraklılarını beklemektedir.

Parkta spor tutkunları da düşünülmüştür. Açık alanlarda spor aletleri, 700 metrelik yürüyüş parkuru, 2 tenis kortu, 2 mini futbol, 2 basketbol sahası ve 2 adet de halı saha mevcuttur.

Harikalar Diyarı, özel günler için de benzersiz bir adrestir. Parkın içinde nikah, düğün ve balo salonları, en özel anları unutulmaz kılmak için dizayn edilmiştir. Park içerisindeki 22 adet faal durumda işletme ve büfeye ek olarak 6 adet de Masal Adası işletmesi vardır. Bunun yanında 10 adet kullanılabilir, 16 adet de sökülen büfeler mevcuttur.

HARİKALAR DİYARI’NDA EĞLENCENİN TADI BAŞKA OLUR

Ankara’nın bu en özel parkı çocuklar için adeta bir masal diyarıdır. Park içinde, 3 adet büyük Oyuncakistan ve 9 adet de küçük oyuncak grubu bulunur. Masal Adası ise çizgi film karakterleri ve masal kahramanları ile minik misafirlerini bekler. Bu adada ayrıca 12 adet sinema hizmet vermektedir. Tüm gösterimler ücretsizdir.

Miniklerin gezinti yaptığı sırada karşılarına her an bir Asteriks ya da Red Kit çıkabilir! Bir köşede Şirinler, bir köşede ise Nasrettin Hoca bekler onları. Tazmanya Canavarı, Buz Devri’nden çıkıp gelmiş bir mamut ve Anadolu’nun bilge karakteri Keloğlan, miniklere bu keyifli günlerinde eşlik eder sessizce.

FOTOĞRAF MERAKLILARI İÇİN…

Harikalar Diyarı, Sincan bölgesinde adeta bir vaha görüntüsü verirken, manzaraları ve konsept noktalarıyla fotoğraf meraklıları için de kusursuz bir gezi alanıdır. İskelelerde, göl çevresinde, seyir tepesi ve Gül tepesinde eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz.

İLETİŞİM VE ULAŞIM BİLGİLERİ

Ulaşım: Kızılay’dan 515 numaralı toplu taşıma araçları, otomobil ve park çevresinde bulunan 2 adet metro istasyonu ile sağlanmaktadır.

ANFA’dan Ulaşım: (0312)596 90 00 Dahili (2510) Sabit hat: (0312) 273 62 94

Adres: Yunus Emre Mahallesi Ayaş Yolu Caddesi 12 km. No:300 Sincan / ANKARA

Metro durağı olarak 2 adet metro girişi vardır 2,3,6 ve 7 no’lu giriş kapıları.

Parkımızda 12 adet giriş, 1 adet protokol ve 1 adet giriş kapısı bulunmaktadır.

 

ANKARA'DA HAVA